Tagi

, , , , , , , , , ,

To czego doświadczamy w życiu jest istotne tylko wtedy, kiedy rozumiemy co sie dzieje i dlaczego.
Rozwój świadomości następuje WYŁĄCZNIE wtedy, kiedy pogłębiamy nasze zrozumienie Rzeczywistości.

Jeden nauczyciel czy też szkoła powyższej pracy domowej za nas zrobić nie może.
Inni ludzie mogą nam pomóc swoimi wytłumaczeniami, ale w ostatecznym rozrachunku każdy z nas musi osiągnąć własne, indywidualne zrozumienie.
Najlepiej jest to zilustrować jaskrawym przykładem.
Wyobraź sobie małpę wysłana na najlepszy uniwersytet na świecie, która doświadcza najlepszych wykładów najlepszych profesorów w dziedzinie astrofizyki. Czy sadzisz że małpa skorzysta z tego doświadczenia?
Jeśli ci sie wydaje, że przykład z małpa jest zbyt ekstremalny, wyobraź sobie że posyłasz na te wykłady kogoś, komu nie zależy żeby cokolwiek zrozumieć.
Nie ma znaczenia ile książek przeczytasz, ile wykładów wysłuchasz i o czym one były. Jedyna istotna rzeczą jest to, co rzeczywiście z tego wszystkiego dzisiaj rozumiesz o Wszechświecie i twojej szczególnej w nim roli.
Co sie dzieje, kiedy ludzie nie rozumieją i nie starają sie zrozumieć? W najlepszym przypadku tracą czas i życie.
Na nieszczęście, brak zrozumienia jest podstawowym źródłem nieopisanych nieszczęść i cierpienia, tak indywidualnego jak i zbiorowego.

Proces, w jaki sposób brak zrozumienia wywołuje nieszczęścia i cierpienia można zilustrować na przykładzie licznych celebrowanych „pism świętych” . Czytanie ich w kółko i recytowanie ich na pamięć nic nie pomaga, jeśli nikt nie rozumie jaka informacje one zawierają, kto je napisał, kto przeinaczył i dlaczego. […]
Bez podstawowego zrozumienia – zawartość tak zwanych „pism świętych”, staje sie przeinaczona i skierowana przeciwko ludzkości i Przyrodzie. W rezultacie – przez wieki ludzie sie nawzajem nienawidzą, torturują i mordują, wszystko to w imię samego Boga. W rezultacie braku zrozumienia, ludzie wierzą sfałszowanym tłumaczeniom i objaśnieniom bardziej niż własnemu sumieniu.
Ludzie z ograniczonym zrozumieniem rozprzestrzeniają strach przed wszystkim, włączając w to strach przed Bogiem – tylko po to, żeby utrzymać ludzi w jak największej możliwej ciemnocie i żeby nikt niczego nie starał sie zrozumieć. Jeśli ci sie wydaje, że takie praktyki nalezą do odległej przeszłości – zwróć uwagę co sie dzieje w Irlandii Północnej czy też w Afryce Południowej. Możesz także pójść do kościoła i uważnie posłuchać o czym sie tam mówi.
Słuchając rad i poleceń tych, którzy demonstrują kompletny brak zrozumienia czegokolwiek, tabuny ludzi czcza i świecą meble, wizerunki, szmaty zabrudzone krwią, i nawet narzędzia tortur.
Czy możesz sobie wyobrazić że czcisz krzesło elektryczne, tylko dlatego że ktoś ważny został na nim zamordowany? Czy możesz sobie wyobrazić, że nosisz miniaturę krzesła elektrycznego na szyi? A jednak miliony ludzi czcza i święcą krzyż (narzędzie tortur Imperium Rzymskiego) i nawet noszą kopie tego narzędzia tortur na szyi. […]

Jest jasne, że brak zrozumienia skutecznie zaciera mądre przekazy z odległej przeszłości.
Miliony ludzi pozwalają sobie prac mózgi i wierzą, że mogą zrobić każdemu co tylko chcą jeśli tylko wydaje im sie, że „wierzą w Boga”.
Najgorsze jest to, że większość ludzi na Ziemi nigdy sobie nie zadała trudu, żeby tak zwane „pisma święte” i ich historie przestudiować. Wierzą oni komuś, kto tłumaczy i interpretuje te pisma za nich. Czy widzisz różnice?
Gdy odkryjesz, że ktoś cię oszukiwał i wykorzystywał przez wiele lat dla własnego zysku, czy będziesz nadal wierzyć takiemu człowiekowi i słuchać jego rad? Założę sie, że nie zechcesz żeby cie więcej wykorzystywano.
Jest prawdziwa tragedia, że ludzie nawet nie zadają sobie trudu, żeby sprawdzić czy nie sa oszukiwani. Miliardy ludzi sami rezygnują z wolnej woli i staja sie kukiełkami w rekach oszustów, którzy głoszą, że reprezentują samego Stwórce, wbrew pierwszemu przykazaniu ich własnej wiary.

Jak sadzisz, czy Wielki Intelekt, który wyobraził sobie i stworzył cały Wszechświat, włącznie z każdym atomem twojego ciała, dał ci Samodzielny Intelekt, nieograniczona autonomie Myślenia, nieograniczony Potencjał rozwoju i Wolna Wole – potrzebuje jakiegokolwiek pośrednika?

Reklama