Tagi

, , , , , , , , , ,

Zadaj sobie pytanie, czego naprawdę chcesz od życia.
Czy chcesz miłości w małżeństwie i szacunku własnych dzieci? Czy chcesz mieć dużo pieniędzy, szybkie samochody, piękny dom i dobrze prosperujące interesy? Czy chcesz być podziwianym przez miliony piosenkarzem rockowym albo aktorem z własną gwiazdą na Hollywood Boulevard?
Czy chcesz, by potomni wspominali cię jako konstruktora wehikułu czasu? Czy chcesz zmieniać świat razem z Matką Teresą, czy też czynnie działać na rzecz ochrony środowiska?

Bez względu na oczekiwania i marzenia, powinieneś zadać sobie pytanie: „Dlaczego chcę to zdobyć?” Na przykład jeśli chcesz mieć jak najlepsze samochody, czy powodem nie jest chęć poczucia sukcesu i prestiżu, które masz nadzieję w ten sposób uzyskać? Dlaczego pożądasz wspaniałego życia rodzinnego? Czy nie dlatego, że chcesz przez to osiągnąć poczucie miłości, intymności, więzów z bliskimi ludźmi? Czy chcesz zmieniać świat, ponieważ wierzysz, że da ci to poczucie wkładu w życie innych?
Krótko mówiąc, czy nie jest prawdą, że w rzeczywistości chcesz po prostu zmienić swoje uczucia i odczucia?
WSZYSTKO TO SPROWADZA SIĘ DO FAKTU, ŻE CHCESZ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE DLATEGO, ŻE WIDZISZ W NICH ŚRODEK POZWALAJĄCY CI ZAZNAĆ UCZUĆ, EMOCJI I STANÓW, KTÓRYCH POŻĄDASZ?
Kiedy ktoś cię całuje, co tak naprawdę wywołuje wtedy przyjemność? Czy rzeczywiście dotyk, kontakt wilgotnych komórek? Oczywiście, że nie! Gdyby tak było, podniecałoby cię całowanie własnego psa! Wszystkie nasze uczucia są niczym innym jak tylko burzą reakcji biochemicznych w mózgu i możemy ją wywołać w każdej chwili.
JEDNAK NAJPIERW MUSIMY SIĘ NAUCZYĆ ŚWIADOMIE POSTRZEGAĆ TE REAKCJE.
Większość z naszych reakcji emocjonalnych to wyuczone reakcje na otoczenie. Niektóre z nich kształtowaliśmy świadomie, podczas gdy inne były dla nas jak kłody pod nogami.
Wystarczy zdawać sobie sprawę z istnienia tych czynników, aby zrozumieć, jaką siłą jest STAN. Nie ma wątpliwości, że wszystkie nasze działania zmierzają do uniknięcia cierpienia i zyskania przyjemności. Możemy w jednej chwili zmienić to, co w naszym przekonaniu prowadzi do bólu lub przyjemności, zmieniając sposób myślenia oraz stany emocjonalno-umy-słowo-fizyczne.
W rozdziale trzecim książki Unlimited Power napisałem:
Stan można zdefiniować jako sumę milionów zachodzących
w nas procesów neurologicznych – ostateczną sumę naszych doświadczeń w danej chwili. Większość ze stanów, w których się znajdujemy, ma miejsce bez żadnej świadomej kontroli z naszej strony. Postrzegamy coś i reagujemy na to, wprowadzając się w określony stan. Może to być stan dający nam dodatkowe możliwości albo stan ograniczający nasze działania. Większość z nas nie potrzebuje wiele, by nad tym zapanować.
czas. ——————————————Czytaj Dalej :

Czy kiedykolwiek miałeś kłopoty z przypomnieniem sobie imienia kogoś znajomego? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad pisownią tak „trudnego” słowa jak na przykład chleb? Dla czego miałeś te kłopoty, choć z pewnością znałeś właściwą odpowiedź? Czy jesteś głupi? Nie! Znajdowałeś się w głupim stanie. RÓŻNICA MIĘDZY DZIAŁANIEM Z BŁYSKOTLIWĄ
INTELIGENCJĄ I DZIAŁANIEM Z TĘPOTĄ POLEGA NIE NA TWOICH OGÓLNYCH MOŻLIWOŚCIACH, LECZ NA STANIE TWOJEGO UMYSŁU I(LUB) CIAŁA W DANEJ CHWILI.
Możesz mieć talent, odwagę i stanowczość Marvy Collins, urok i czar Freda Astaire’a, siłę i wytrzymałość
Nolana Ryana oraz pasję i intelekt Alberta Einsteina, jednak jeśli będziesz nieustannie poddawał się negatywnym stanom, nigdy nie wykorzystasz wszystkich tych obiecujących możliwości.

Jeśli jednak znasz sekret wprowadzania się w najlepsze spośród twoich stanów, możesz zdziałać cuda. Stan, w którym znajdujesz się w danej chwili, determinuje twój sposób postrzegania rzeczywistości, a więc również i twoje decyzje oraz zachowania. Innymi słowy, TWOJE ZACHOWANIE NIE JEST SKUTKIEM TWOICH MOŻLIWOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI,
ALE STANU, W JAKIM W DANEJ CHWILI SIĘ ZNAJDUJESZ.
Aby zmienić swoje możliwości, zmień swój stan emocjonalny. Aby dotrzeć do rozlicznych talentów leżących w tobie, musisz wprowadzić się w stan aktywnego, pełnego pomysłów oczekiwania. Wtedy zobaczysz cuda!
Jak więc możemy zmieniać stany emocjonalne. Spróbuj wyobrazić sobie zasadę działania stanów emocjonalnych, porównując je do telewizora.
Aby uzyskać czysty obraz i żywe kolory, musisz włączyć i nastroić telewizor. Włączanie twojego organizmu jest jak dostarczanie odbiornikowi telewizyjnemu prądu, który pozwala mu działać. Jeśli nie będzie miał potrzebnej
energii, nie będzie też miał ani dźwięku, ani obrazu – tylko pusty ekran
. Podobnie jest z tobą. Jeśli nie włączysz wszystkich elementów twojego organizmu, całej swojej fizjologii, może się zdarzyć, że nie będziesz pamiętał pisowni najprostszego słowa.
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się wstać z łóżka _i kręcić po domu bez celu, nie będąc w stanie jasno myśleć ani funkcjonować dopóty, dopóki krew żywiej nie popłynęła w żyłach? Po kilku minutach „włączyłeś się” i mogłeś już normalnie myśleć. Kiedy znajdujesz się w niewłaściwym stanie, nie uda ci się niczego osiągnąć, nawet jeśli masz dobre pomysły.
Oczywiście, kiedy się już włączysz, musisz nastawić się na odpowiedni program, aby zdobyć to, czego naprawdę chcesz. Musisz skupić swój umysł na tym, co dodaje ci sił. Bez względu na obiekt tego skupienia, będziesz odczuwał znacznie intensywniej.
Jeśli więc nie podoba ci się twoje obecne życie, może czas najwyższy, by zmienić program.
Dosłownie wszystko w życiu można postrzegać na niezliczone sposoby. Mamy do dyspozycji niezliczenie wiele odczuć.
Wszystkie one są ci dostępne w każdej chwili. Musisz tylko nastroić się do odbierania właściwego programu.
Są dwa główne sposoby zmiany stanu emocjonalnego: poprzez zmianę sposobu wykorzystania CIAŁA albo poprzez zmianę OBIEKTU KONCENTRACJI…

Więcej w : Obudź w sobie Olbrzyma – Anthony Robbins