Tagi

, , , , , , , , , , , ,

narzekanie
Polskie Społeczeństwo odchodzi od krytykanctwa i narzekania na wszystko – wiadomo – narzekanie nie jest w modzie, nie jest popularne, nie jest “trendy”.

Jednak dziś odkryłem, że zostawiliśmy sobie furtkę, a jest nią polityka.

Narzekanie to stan umysłu, w którym emocjonalnie wyrażamy niechęć do pewnych faktów czy wydarzeń. Złościmy się na rzeczywistość, której NIE chcemy.
I właśnie. Czy pamiętasz główną zasadę filmu The Secret, która mówi:
“myśl o tym czego chcesz, a nie o tym czego nie chcesz” czy
“koncentruj się na tym czego chcesz więcej” ?

Uwielbiamy krytykować polską politykę – sam często łapię się na tym, ale ostatnio postanowiłem KONCENTROWAĆ swoją uwagę na tym, co w niej pozytywne. Na tym, co ZROBIŁ, co ROBI rząd, a nie na tym czego NIE ZROBIŁ.
W myśl tej zasady, jeżeli koncentruję się na BRAKU 3 mln. mieszkań, to czego mogę oczekiwać ?
Przecież każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że wybudowanie 3 mln. mieszkań nie jest możliwe w 1 rok, no ale brak ich jest za to wspaniałą pożywką dla lubiących sobie ponarzekać Polaków.

Należy wziąć pod uwagę, iż każde społeczeństwo ma swoją świadomość zbiorową. Ciężko coś zrobić, skoro większość koncentruje się na niedoskonałościach, zamiast na tym co pozytywne.

Nie chcę tutaj bronić polskiego rządu – stwierdzam fakty.

Jeżeli mówisz, że “nie ma pozytywnych przemian w Polsce”, to znaczy że po prostu NIE POTRAFISZ ich dostrzegać – bo wciaż tylko koncentrujesz swoją uwagę na tym czego nie ma.

Prawidłowy kierunek zmiany to najpierw zmiana “myśli”, a z tego co obserwuję wielu chiałoby odwrotnie. Tak się nie da, gdyż jeżeli powstaną nowe drogi, a ty będziesz dalej myślał, że są dziury, to Twoja rzeczywistość właśnie taka będzie. I nie chodzi o to, że je stworzysz, chodzi o to, że częściej o nich myśląc, przyciągniesz sytuacje aby potwierdzić swoje przekonania.
Dlaczego tak się dzieje ? Bo w czasie kiedy jedziesz dobrą – nową droga, ty myślisz o dziurach !

Zrób mały test.
Przejedź się 20 km. od domu drogą asfaltową i ZOBACZ jaka jest. Jeżeli jest wszystko OK to powiedz “ta droga jest w dobrym stanie technicznym”. Wszędzie gdzie widzisz dobrą drogę mów sobie, myśl: “Ta droga jest w dobrym stanie technicznym”.
Jeżeli trafisz na dziurę powiedz “Jest tutaj dziura”, ale jak już miniesz dziurę powiedz: “O, tutaj droga jest rzeczywiście dobra”. Możesz przyjąć, że będziesz sprawdzał stan jezdni co np. 1km.
I teraz zauważ czego jest rzeczywiście WIĘCEJ.

A teraz przełużmy to na polską politykę.
Wiele osób nie chce np. Leppera w polityce. Cały problem polega na tym, że właśnie “nie chcą”. Jeżeli nie chcesz Leppera, to o nim nie myśl. Ciężko jest jednak o czymś NIE myśleć – tak naprawdę jest to niewykonalne.

Nie myśl o Lepperze.
Nie myśl o Lepperze.
Nie myśl o Lepperze.

Jak można “nie myśleć” o Lepperze, skoro on cały czas pojawia się w tej myśli ?
Jeżeli nie chcesz Leppera, musisz o nim zapomnieć i myśleć o tym KOGO CHCESZ, chyba że Lepper potrzebny jest Ci do tego żeby ponarzekać.

[…]

Jako społeczeństwo musimy nauczyć się dostrzegać pozytywy w polskiej polityce jeżeli chcemy, aby była pozytywna. Musimy również nauczyć się radości z czyjegoś sukcesu, jeżeli chcemy mieć w nim udział.

Artykuł autorstwa Daniela Częstki – zamieszczony za jego zgodą.
Całość na stronie :
http://thesecret.hend.pl/the_secret,narzekanie-nie-jest-w-modzie-a-jednak-wciaz-aktualne.html

Poczytaj także

Czy jesteś robopatą?

Czy umiesz uwolnić się od opinii innych ludzi?

Czy wszyscy jesteśmy szaleni?

Dystans. Sztuka życia.

Skąd się biorą wypadki?

Reklama