Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Poniżej przedstawiam listę filmów która zrobiła na mnie wrażenie na różnych etapach mojego życia. Czasem powodem była solidna dawka inspiracji, czasem pozytywna energia a czasem nutka smutku 🙂

Zapraszam wszystkich komentujących aby wypisali listę Filmów Waszego Życia – i uzasadnili dlaczego właśnie takie a nie inne 🙂 Jestem bardzo ciekawa waszych ulubionych produkcji filmowych 🙂

Oto moje top 5 „duchowych” filmów:

peaceful1. Peaceful warrior (Siła spokoju)

Fabuła wydaje się prosta – pewnie niejeden taki film widzieliśmy już wszyscy 🙂

Ktoś coś traci, załamuje się a potem odbija od dna. Ale kilka zdań które pada w tym filmie jest wartych tego aby go w całości oglądnąć. Inspirujący i dający kopa!

Interesująca rola Nicka Nolte jako starego mechanika, Sokratesa.

x

secret2. The Secret

Tego filmu stałym czytelnikom przedstawiać nie muszę.

Magia Prawa Przyciągania działa każdego dnia 🙂

x

x

what the bleep3. What the bleep do we know

Tajemnice wszechświata i ludzkiego umysłu pokazane w perspektywie współczesnej nauki, ze szczególnym uwzględnieniem fizyki kwantowej. Czy marzenia moga się materializować?

Odpowiedź którą autorzy udzielają na to pytanie – może was zaskoczyć 🙂

Ten film kazdej osobie zainteresowanej rozwojem duchowym postawiłabym na wyróżnionej półce 🙂

x

spring4. Spring, Summer, Fall, Winter, and Spring

(Wiosna, lato, jesień zima i wiosna)

Jednen z moich absolutnie-ulubionych filmów. W dużym stopniu zmienił moje życie i w jakimś stopniu ciągle go zmienia. Dla tych którzy nie lubią autorefleksji, wyda się nudny i niezrozumiały, dla tych którzy lubią..cóż 🙂 Nawet nie muszę  specjalnie zachęcać.

x

you can5. You can heal your life

Film polecam głównie osobom zapoznanym z książkami Louise Hay.

z tego co wiem nie ma do niego polskich napisów, a mówi się w nim sporo, dlatego jest to pozycja tylko dla znających dobrze j. angielski.

x

x

Top 25 rozrywkowych filmów

Poniżej lista moich lubionych filmów z gatunku stricte rozrywkowego, ale cześć z nich posiada niejednokrotnie  całkiem…. duchowe i inspirujące przesłanie.

gatt011. Gattaca (Szok przyszłości)

Opowiada historię młodego meżczyzny żyjącego w świecie przyszłości. Człowieka, który z urodzenia skazany był na „straty”. Pozbawiony szansy na dobre życie. Pozbawiony szans na spełnienie marzeń. Pozbawiony szans…właściwie na wszystko.  Została mu tylko własna siła.

I nadzieja.

Film który oglądnęłam w bardzo w trudnym dla mnie momencie. Dał mi siły do tego by pokonać piętrzące się trudności. Polecam wszystkim którzy go jeszcze nie widzieli. Trzeba to nadrobić 🙂

Dobra obsada aktorska:  Ethan Hawke , Uma Thurman,  Jude Law
x

fight2. Fight club (Podziemny krąg)

Jeden z filmów.  który mnie”wyzwolił” 😉

Nie trzeba go reklamować, większość pewnie dobrze go zna. Jeśli masz dość życia które cię ogranicza, niewoli i pozbawia wyzwań – jeśli każdy dzień przypomina kalkę poprzedniego – zmień to! 🙂 ….albo życie samo cię zmieni, a ty nawet nie będziesz wiedział co się dzieje 🙂

Niezapomniane role E. Nortona  i B. Pitta.
x

the end of3. The end of the affair (Koniec romansu)

Z nieznanych  przyczyn ten film wywarł na mnie spore wrażenie. Można go określić jako dramat czy romans, ale jego atmosfera, siła i wyrazistość pokazanych emocji nie pozwalają nakleić mu etykiety banału.

Jedna uwaga:  Film nie należy do gatunku poprawiaczy nastroju 😉

Ciekawe kreacje aktorskie Ralpha Fiennesa i Julianne Moore
x

pianist4. The Pianist (Pianista)

Historia żydowskiego muzyka,  który przeżył II wojnę światową w okupowanej Warszawie.

Jest tam kilka scen które mnie urzekły. Jedna z nich to ta,  gdy W. Szpilman gra dla niemieckiego oficera w ruinach Warszawy i na chwilę znika pomiędzy nimi otchłań jaką stworzył szalony świat wojny…

Film nagrodzony Oskarem.
x

paintedveil5. Painted Veil (Malowany welon)

Poruszająca historia dwojga ludzi, którzy kompletnie do siebie nie pasują. Mężczyzna o nierealistycznych oczekiwaniach i znudzona, rozkapryszona kobieta. Kolonialne Chiny i cholera dziesiątkująca ludność. Na tym tle, na przekór wszystkiemu na ułamek chwili pojawia się coś na co nie było już nadziei. A potem i to znika.

Dobra gra aktorska E. Nortona i Naomi Watts
x

images6. Crash(2005)

Nagrodzony Oskarem film opowiadający o grupie pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi, wewnętrznie skonfliktowanych, oddzielonych od siebie barierami swoich uprzedzeń, nienawiści i niezrozumienia.

W tym filmie nic nie jest tak proste jak się wydaje.

Występują: Sandra Bullock, Matt Dillon,  Thandie Newton, Ryan Phillippe…

x

equilibrium7. Equilibrium

Ciekawy film, który powstał jeszcze zanim Christian Bale stał się szeroko sławny.

W świecie przyszłości, gdzie piękno, emocje i wrażliwość nie mają prawa isnieć, istnieje krucha równowaga. To co wyparte, istnieje jednak pod powierzchnią, ciągle żywe, pałające pragnieniem wolności. Czy to co wydaje się najmocniejszym atutem, okaże się także największą słabością? …

x

yesman8. Yes man

W roli głównej, Jim Carrey –  myli się jednak ten kto sądzi, że film jest kolejną głupią komedią.

Powtarzana przez wielu mistrzów duchowych prawda : Powiedz życiu tak, zostaje w 100% wcielona w działanie! Czy jednak bohater właściwie rozumie gdzie leżą granice słówka „Tak”?

Polecam wszystkim którzy chcą wreszcie ruszyć z miejsca i zrobić ciekawego coś ze swoim życiem!
x

onegin9. Onegin

Z pozoru banalny film o dekadenckim, znudzonym życiem mężczyźnie i niewinnej, wrażliwej dziewczynie. Jednak nawet jej niezwykła świeżość i dobroć nie są w stanie obudzić chłodnego serca bohatera.  Także zabójstwo człowieka, nie robi na nim wrażenia. Czy nie ma już dla niego nadziei? Czy tak bardzo oddalił się od swojego człowieczeństwa? Przekonajcie się …:)

W głównych rolach obsadzeni są : Liv Tyler i niezapomniany Ralph Fiennes
x

green mile10. The green mile (Zielona mila)

Film świetnie znany wszystkim fanom Stephen Kinga. Historia, której nie powinno się opowiadać,  trzeba ją zobaczyć. Cuda się zdarzają!

W roli głównej Tom Hanks.

x

x

guitar11. The Guitar (2008)

Film nie jest znany szerokiej widowni. Niszowa produkcja z mało znanymi aktorami. Robi na początku dość dziwne wrażenie, ale w miarę rozwoju akcji, niezwykła myśl przewodnia filmu, ujawnia się naszym oczom.

Niesamowita moc naszego umysłu, zdolna zatrzymać nawet śmierć, tam gdzie wydaje się ona nie do powstrzymania – istnieje i działa w naszym życiu. Trzeba tylko dowiedzieć się jak ją uwolnić!
x

into12. Into the wild

Równie mało popularny, niełatwy w odbiorze film.

Młody chłopak, odnoszący wybitne sukcesy w nauce,  opuszcza rodzinę i wyrusza w świat, w poszukiwaniu swojej Odpowiedzi.

Czy zamieszkanie w głuszy, z  dala od ludzi, cywilizacji i wszelkich problemów,  jest naprawdę jedyną drogą by poznać Prawdę o Sobie?

Przekonajcie się sami.
x

love actually13. Love actually

Podnoszący na duchu, wesoły i pogodny film bożonarodzeniowy.

Polecam wszystkim przygnębionym, samotnym i skłóconym z rodziną.

Może pomóc wam zobaczyć sprawy w nowym świetle 😉

Imponująca obsada aktorska : przezabawny Bill Nighy, Colin Firth,  Liam Neeson, Emma Thompson, Keira Knightley, Hugh Grant

x

city of angels14. City of Angels

Film o miłości. Film o pragnieniu, które pozostaje niezaspokojone. Film o nadziei.

Czy Anioły także mogą marzyć?

W rolach głównych: Meg Ryan i Nicolas Cage

x

xx

underworld15. Underworld

Gotycki film o wampirach 🙂

Polecam wszystkim którzy lubią takie klimaty 🙂

W roli głównej piękna Kate Beckinsale oraz genialny Bill Nighy 🙂

x

x

Anger Management16. Anger Management

Adam Sandler i Jack Nicholson w zabawnym duecie o nieśmiałym, zakompleksionym projektancie mody zwierzęcej i szalonym psychologu. Czy niekonwencjonalne metody terapeutyczne wreszcie przebudzą w lękliwym bohaterze prawdziwego twardziela  :)?

Oglądnij i zadaj sobie pytanie : Co też skrywa się w Twoim wnętrzu 🙂 ? I co by się stało gdyby to wypuścić? 🙂
x

As good as it gets17. As good as it gets

Stary, wredny, zdziwaczały pisarz, spędza samotne dni zamknięty w swoim mieszkaniu pisząc romantyczne historie,  które w niczym nie przypomina jego własnego życia.

Czy jego wyobraźnia wreszcie przeniknie do prawdziwego życia?

Obsada: Jack Nicholson, Helen Hunt, Cuba Gooding Jr
x

Aeon flux18. Aeon flux

Kolejna historia mająca miejsce w zakręconej przyszłości 😉

Na naszej planecie nie rodzą się już nowi ludzie. Są klonowani na wzór dawno nieżyjących. Czy życie klonów ma ta samą wartość, czy ma w ogóle jakiś sens?

Czy jeden człowiek może obalić chory system, nawet jeśli to oznacza koniec znanego świata?

W goli głównej olśniewająca Charlize Theron
x

duchess19. The Duchess (Księżna)

Keira Knightley wciela się w postać księżnej Georginy Cavendish, kobiety wydanej za mąż za człowieka zupełnie jej obcego, zimnego i bezdusznego. Jej życie jako maszynki do rodzenia dzieci, pozbawionej ludzkiego ciepła, spętanej konwenansami i odgrodzonej od jedynego człowieka jakiego kiedykolwiek kochała – nie mogą nadrobić ani fortuna ani pozycja ani polityczne wpływy.

W roli niewiernego i małostkowego męża – jak zawsze znakomity:  Ralph Fiennes 🙂
x

sin20. Sin City (Miasto grzechu)

Film złożony z trzech wzajemnie przeplatających się historii. Trochę absurdu, trochę komiksowej akcji, sporo dobrego aktorstwa w następującym składzie :

Mickey Rourke, Bruce Willis, Clive Owen,  Elijah Wood,  Jessica Alba

x

x

Watchmen21. Watchmen (Strażnicy)

Nadspodziewanie dobry film na podstawie sławnego komiksu.

Zaskakujący, niebanalny. Polecam nawet tym, którzy nie znoszą superprodukcji. Reżyser zatrudnił nieznanych aktorów, co okazało się dobrym posunięciem. Przyjemnie popatrzeć na ich zaangażowaną grę 🙂

x

Star trek first conatct22. Star trek: First contact

Coś dla tych którzy wierzą w „tam gdzie nie dotarł żaden człowiek” 🙂

Atmosfera filmu jest tak podnosząca na duchu i pozytywna, że mogę śmiało polecić nawet na najtrudniejszy dzień 😉 I wcale nie cukierkowa 🙂 !

Autentyczność na miarę kapitana Picarda!

x

seven pounds23. Seven Pounds (Siedem dusz)

Słodko-gorzki film o człowieku targanym poczuciem winy. Niełatwo jest żyć ze świadomością, że zabiłeś 7 ludzi.  Ale czasem trzeba.

Will Smith w niezłym wydaniu ! 🙂

x

x

immortal24. Immortal

Zakręcony, dziwny film. Z jednej strony nie wiadomo o co w nim chodzi, z drugiej wszystko jest jasne. Bajka dla dorosłych. Absurd przepleciony z absurdem. Polecam na wieczór w którym podłapiecie jakiś niezły flow 😉

x

x

x

legally blond25. Legally blond

Na koniec głupiutki film z wcale niegłupim przesłaniem.

Czy smutne wydarzenie,  porażka która wydaje się końcem świata może być faktycznie naszą szansą na zmianę naszego życia – na lepsze? Banał, banał, banał. Jednak film ogląda się z przyjemnością. Jeśli twój dzień jest ciemny, ponury i masz ochotę strzelić sobie w głowę, zachęcam cię do oglądnięcia sympatycznej blondynki w akcji ! 🙂

Prócz tego

Kung Fu Panda
What the bleep do we know: Down the rabbit hole
The Opus
The Shining
Donnie Darko
Blade Runner
Matrix
Devils Advocate

Nie zapomnijcie wpisać w komentarzach waszych ulubionych filmów :)!

Zenforest

Zobacz też

Reklama