Kwestie prawne

Szanowni czytelnicy!

Wiele osób pyta mnie o kwestie legalne związane z cytowaniem fragmentów utworów.

Wyjaśniam zatem, że staram się zwykle pisać (drogą mailową) do Autorów lub Wydawców danej książki, celem uzyskania pisemnego zezwolenia.  W pewnych sytuacjach jednakże, nie udaje mi się uzyskać odpowiedzi, czy to dlatego, że podane kontaktowe maile są nieaktualne… czy to dlatego że po prostu nikt nie odpisuje… czy to dlatego, że wydawnictwo upadło i nie ma kogo pytać :/
Wiele pozycji, które cytuję,  funkcjonuje w postaci ogólnodostępnych pdf’ów, jako darmowe próbki, lub wręcz darmowe ebooki.

Informuję, że NIE kontaktuję się  z Wydawnictwami telefonicznie, ponieważ taki kontakt jest związany z kosztami, a niniejszy blog jest prowadzony przeze mnie pro bono = nie zarabiam na nim w żaden sposób.

Autorze, Wydawco!

Jeśli znalazłeś na tym blogu fragment swojego utworu (lub utworu jaki został opublikowany przez Twoje wydawnictwo), skontaktuj się ze mną pisząc komentarz pod tym tekstem, na Twoje życzenie zostanie on zmodyfikowany zgodnie z Twoimi wymaganiami. Ja proponuję  dodanie linka odsyłającego do Twojej strony, loga wydawcy, wykazu innych książek twojego autorstwa, lub po prostu reklamy Twojego wydawnictwa.
Jeśli to cię nie satysfakcjonuje, wskazany cytat zostanie bezzwłocznie usunięty.

Jeśli jesteś oburzony widząc tutaj cytat z Twojej książki, miej na uwadze komentarze moich czytelników, spośród których bardzo wielu kupiło książki, które zacytowałam, ponieważ treść wzbudziła ich zainteresowanie. Uznali to za darmową reklamę.
– Czasem poznanie fragmentu zawartości książki, jest lepszą reklamą niż przeczytanie niewiele mówiacego streszczenia, na witrynach  księgarni internetowych. 🙂
Sama własnie w ten sposób przekonuję się do książek 🙂

Pozdrawiam serdecznie!

Zenforest

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: